Азбучни преглед презимена Пљевља

Андрија Јовићевић – Зета

Андрија Јовићевић – Малесија

Андрија Јовићевић - Плавско-гусињска област (Полимље, Велика и Шекулар)

Андрија Јовићевић - Црногорско Приморје и Крајина

Андрија Лубурић – Дробњаци

Андрија Лубурић – Орловићи

Бареић Марјановић Васојевићски главари

Бранислав Ђурђев - Постанак брдских црногорских и херцеговачких племена

Видоје Деспотовић Наша села

Вуле Кнежевић – Племе Шаранци

Десимир Сандић - Хајдуци комите и јунаци буна и ратова у Бобова до 1918 – текст

Драган Кујовић Родослов братства Кујовића

Жарко Лековић - Манастири у Дробњаку

Жарко Шћепановић - Средње Полимље и Потарје

Звездан Фолић - Историја муслимана Црне Горе

Илија Петровић - Ка пореклу Дрекалову

Илија Петровић - Црногорска похара Куча

Јагош Вешовић Племе Васојевићи

Јован Ердељановић - Кучи, Братоножићи и Пипери

Јован Ердељановић - Стара Црна Гора

Јован Кековић Родослов Кековића

Јован Ф Иваношевић - Подловћенско Цетиње (Јавор за 1892 )

Јован Ф Иваношевић - Путопис кроз Мале Цуце (Јавор бр.37,38,39 за 1891)

Јово Медојевић - Муслимани Бијелог Поља

Лијешње Милета Јанковић

Марко Вујачић - Знаменити јунаци 1,2,3

Марко Миљанов 1-5

Марко Рашовић - Племе Кучи

Миладин Контић - Пјешивци - братство Контић

Миленко Лакушић о Лакушићима

Милета Војиновић - Пљеваљски крај

Милисав Лутовац – Бихор и Корита

Милисав Лутовац - Рожаје и Штавица

Миљан Јокановић - Племе Кучи

Мирко Барјактаровић – Ровца

Мита Костић – Исељавање Црногораца у Србију 1889. године

Момчило Мићовић, Бањани

Обрен Благојевић – Пива

Павле Радусиновић - Насеља Старе Црне Горе, општи дио

Павле Радусиновић - Насеља Старе Црне Горе, посебни дио

Павле Радусиновић – Становништво и насеља зетске равнице од најстаријег до најновијег доба, поријекло насеља и становништва

Павле Радусиновић - Становништво и насеља зетске равнице од најстаријег до најновијег доба, општи дио(2)

Персида Томић, Врачани

Петар Влаховић - Бродарево и његова околина

Петар Мркоњић - Средње Полимље

Петар Шобајић - Бјелопавлићи и Пјешивци

Петар Шобајић – Никшић

Поп Богдан Лалевић и Иван Протић Васојевићи у Турској и Црногорској граници

Прилог у крви Пљевља 41 - 45

Раде Вујисић Братство Вујисића

Радован Ивановић - Родослов Дрекаловића

Радош Требјешанин – Насељавање црногорског становништва у Јабланици и Топлици

Рајко Раосављевић - Морача, Ровца, Колашин

Растислав Петровић - Племе Кучи 1684-1796

Риђани Богумил Храбак

Ристо Милићевић Херцеговачка Презимена

Саво Накићеновић – Бока

Светозар Томић Дробњак

Славко Тепавчевић Племе Орловићи братство Тепавчевићи

Стеван Поповић – Ровца и Ровчани

Урош А. Зековић - Зековићи, братство у Ускоцима

Шибалић и Караџић - Дробњак